Zum Seiteninhalt

Persunas da contact

Direcziun da l'uffizi

NumCumpetenzaNumer da telefon
Fehr RemoFehr RemoManader da l'uffizi081 257 29 41
Güttinger DanielGüttinger DanielSubstitut dal manader da l'uffizi081 257 29 54

Stab

NumCumpetenzaNumer da telefon
Calonder BeatCalonder BeatRument, moviment da materia081 257 29 90
Rampa LorisRampa LorisAdministraziun, controlling081 257 29 45
Krättli BrunoKrättli BrunoContabilitad081 257 29 47
Spalinger MargrithSpalinger MargrithContabilitad081 257 29 83

Coordinaziun da las proceduras

NumCumpetenzaNumer da telefon
Güttinger DanielGüttinger DanielManader da partiziun; planisaziuns, coordinaziun081 257 29 54
Brun BrigitteBrun BrigitteServetsch giuridic081 257 29 53
Braunschweiler StefanBraunschweiler StefanServetsch giuridic081 257 29 33
Tognina GianfrancoTognina GianfrancoSubstitut dal manader da partiziun; giudicaments da projects, EE081 257 29 51
Rieder StefanRieder StefanGiudicaments da projects081 257 29 59
Alig DominikAlig DominikPlanisaziuns, dumondas da construcziun EEZ081 257 29 76
Nagy-Sigrist RominaNagy-Sigrist RominaDumondas da construcziun EOZ, giudicaments da projects081 257 29 67
Schmid DavidSchmid DavidAuas da surfatscha, projects da forza idraulica081 257 29 58
von Wyl Thomasvon Wyl ThomasAuas da surfatscha, projects da forza idraulica081 257 29 50
Koch AlfredKoch AlfredRait da mesiraziun da las auas081 257 29 66

Servetschs

NumCumpetenzaNumer da telefon
Danuser NorbertDanuser NorbertManader dals servetschs; geoinfurmaziun, tecnologia d'infurmaziun081 257 29 36
Bühler MonikaBühler MonikaSecretariat081 257 29 44
Kramer NicoleKramer NicoleSecretariat081 257 29 55
Schneller AlessandraSchneller AlessandraSecretariat081 257 29 78
Zimmermann MaxZimmermann MaxServetschs, metrologia081 257 29 49
Ragaz NicolinRagaz NicolinGeoinformatica, TI081 257 29 82

Partiziun natira e cuntrada

NumCumpetenzaNumer da telefon
Cabalzar AndreasCabalzar AndreasManader da partiziun; planisaziuns, permissiuns, parcs081 257 29 31
Olbrecht ErikOlbrecht ErikSubstitut dal manader da partiziun; manader dal team per la protecziun dals biotops e da las spezias081 257 29 32
Lietha LuisLietha LuisProtecziun da las spezias, protecziun da las palids, amfibis/reptils081 257 29 63
Schuler HeidiSchuler HeidiInventari dals biotops, promoziun da la biodiversitad en las SUA, protecziun dals utschels-mezmieur081 257 29 39
Eberherr JustineEberherr JustinePromoziun da la biodiversitad en il territori d'alpegiada, projects, controlla da las cundiziuns081 257 29 35
Monigatti MartinaMonigatti MartinaPromoziun da las pastgiras e prads sitgs, dumondas da construcziun EOZ081 257 29 93
Jakob Federspiel SimoneJakob Federspiel SimoneProtecziun da la cuntrada, parcs081 257 29 37
Hartmann MartinaHartmann MartinaAdministraziun da las dumondas da contribuziun e mesiras da cumpensaziun081 257 29 38
Lanfranchi MarcoLanfranchi MarcoFuns, educaziun ambientala, permissiuns081 257 29 42
Gregori SaschaGregori SaschaNeobiotums, ruments verds, servetsch civil081 257 29 87

Partiziun aua sutterrana ed aua d'abitadis

NumCumpetenzaNumer da telefon
Quirin YvesQuirin YvesManader da partiziun; construcziun e sanaziun da sereneras publicas081 257 29 65
Holzer MichaelHolzer MichaelSubstitut dal manader da partiziun; controlla da las sereneras, sereneras d'aua persa d'industria081 257 29 68
Maron ThomasMaron ThomasControlla da las sereneras, sereneras privatas, dumondas da construcziun EOZ081 257 29 62
Bolt DanielBolt DanielAua d'abitadis, circul I: Val dal Rain anteriur, Val dal Rain, Val da Churwalden, Engiadina, Val Müstair, Puschlav, Bregaglia081 257 29 61
Uldack MathiasUldack MathiasAua d'abitadis, circul II: Tavau, Val d'Alvra, Surses, Valragn, Moesano, Scanvetg, Partenz081 257 29 74
Felix HermannFelix HermannAllontanament da l'aua persa d'interpresas industrialas, pumpas a chalur cun sondas geotermicas081 257 29 81
Cataldi VincenzoCataldi VincenzoDumondas da construcziun EOZ, pumpas a chalur cun sondas geotermicas081 257 29 75
Parolini Glutz FrancescaParolini Glutz FrancescaProtecziun ed utilisaziun da l'aua sutterrana081 257 29 57
Pfaffen Anne ChristinePfaffen Anne ChristineProtecziun ed utilisaziun da l'aua sutterrana081 257 29 88

Partiziun manaschis

NumCumpetenzaNumer da telefon
Coray StephanCoray StephanManader da partiziun; explotaziun da material081 257 29 80
Degonda AloisDegonda AloisSubstitut dal manader da partiziun; gestiun da ruments081 257 29 91
Pollock DavinaPollock DavinaDeponias veglias, deponias081 257 29 72
Marchesi ChristianMarchesi ChristianGiudicaments da projects, substanzas nuschaivlas da lavurs da construcziun081 257 29 69
Brot RolfBrot RolfControllas da l'ambient e polizia da protecziun da las auas081 257 29 84
Gadient HerbertGadient HerbertStabiliments da magasinaziun, tancadis081 257 29 85
Seifert MartinSeifert MartinIndustria da construcziun, recicladi da material da construcziun081 257 29 56

Partiziun aria, canera e radiaziun

NumCumpetenzaNumer da telefon
Thomann GeorgThomann GeorgManader da partiziun081 257 29 52
Müller RenéMüller RenéSubstitut dal manader da partiziun; mantegniment da l'aria pura, radiaziun081 257 29 92
Lötscher HanspeterLötscher HanspeterMesiraziuns da las immissiuns da substanzas nuschaivlas en l'aria, ozon, pulvra fina, protecziun dal clima081 257 29 96
Brüesch HermannBrüesch HermannMesiraziuns da las emissiuns e da las immissiuns da substanzas nuschaivlas en l'aria081 257 29 89
Michel HansMichel HansControlla d'installaziuns da combustiun081 257 29 94
Krebs WalterKrebs WalterProtecziun cunter la canera, sun, laser081 257 29 95